Czy opłaca się kupować ksero i drukarkę?

Mówi się, że w XXI wieku już wszystko jest mobilne. Każdą informację można przekazać za pomocą internetu lub telefonu. Możliwości jest bardzo dużo – zaczynając od SMS, poprzez maila i aplikacje komórkowe. Jednakże wciąż są pewne dokumenty, które powinny być przekazywane drogą tradycyjną.

Dostępność ksera i druku w Łodzi

kseroNajważniejsze informacje nie powinny być udostępniane przez internet ze względu na duże ryzyko ataku hakerskiego, które niestety stają się coraz popularniejsze. Mowa tutaj o takich dokumentach jak umowa kupna-sprzedaży, umowa najmu czy też oficjalne oświadczenia. Nie jest to duża ilość dokumentów – raczej sporadyczne teksty, które są składowane w odpowiednich teczkach w zamykanej szafce w domu. Szablony, wzory dokumentów są z kolei pobierane przez internet i drukowane. Znalezienie takiego tekstu i przygotowanie go do podpisania nie zajmuje dużo czasu. Często jednak wśród rodzin pojawia się pytanie – czy opłaca się kupować do domu drukarkę, jeżeli korzysta się z niej wyłącznie do drukowania sporadycznie kilku dokumentów? Czy może lepiej korzystać z ogólnodostępnych punktów dających możliwość kserowania i drukowania dokumentów w niskiej cenie? Dobrej jakości drukarka kosztuje kilkaset złotych, a regularnie trzeba jeszcze dokupować do niej tonery lub tusze, papier. To stały wkład, który również nie należy do najtańszych.

ksero i drukPrzy tym warto zauważyć, że gorszej jakości drukarki atramentowe, które są rzadko używane mają tendencje do tego, że zasuszają się ich tusze. Rachunek jest dosyć prosty – kupowanie drukarki zupełnie się nie opłaca. Szczególnie w momencie, gdy można znaleźć tak ciekawe, tanie oferty, jakie oferują ksero i druk w Łodzi. Trzeba przyznać, że w Łodzi działa dużo punktów, do których się można udać z potrzebą przygotowania dokumentów. Cena za jedną kartkę A4 oscyluje w granicach kilkudziesięciu groszy. To bardzo tania oferta, która zdecydowanie opłaca się dla rodzin, które nie potrzebują często drukować. Dokumenty do druku można przynosić do punktu na wiele możliwych sposobów – na płycie, pendrivie, karcie pamięci, a nawet można przesłać poprzez maila i zlecić wykonanie usługi. Łódź jest o tyle ciekawym miastem, że ceny wymienianych wcześniej usług są nie tylko w naprawdę w konkurencyjnych cenach, ale również są wykonywane wyjątkowo szybko.

Przede wszystkim można zauważyć, że zwykle podstawowe usługi (mowa tutaj o drobnych zamówieniach) są wykonywane na miejscu, bez dłuższego czekania w kolejce. Częściowo wpływa na to fakt, że w Łodzi funkcjonuje tak wiele podobnych punktów – konkurencja wpływa na to, że właściciele chcą się wyróżnić, przyciągnąć klientów i zatrzymać ich na stałe przy swojej ofercie, co często nie należy najłatwiejszych działań.