Czym powinien wyróżniać się karton?

Opakowania, które wykonane zostały z kartonu, wraz z biegiem czasu cieszą się coraz większą popularnością w branży logistycznej. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że tego rodzaju opakowania, powinny spełniać pewne, określone cechy, szczególnie jeżeli chodzi o ich wykonanie. Tylko w takim wypadku, ich profesjonalne wykorzystywanie, nie będzie się wiązało z żadnego rodzaju problemami.

Dobry karton, czyli jaki?

opakowania z nadrukiemCzynnikiem, na który należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę przy wyborze tego właśnie rodzaju opakowań, jest ich wytrzymałość, oraz odporność. Właśnie dlatego, warto wybierać jedynie te opakowania, które zostały wykonane z tektury falistej, o dostosowanej do sposobu wykorzystywania takiego opakowania, sytuacji. Obecnie, stosowane są najczęściej tego rodzaju opakowania, które wykonane zostały z tektury 3-warstwowej, chociaż coraz częściej wykorzystuje się również te, które wykonane zostały z tektury o 5, lub nawet 7 warstwach. Im większa grubość kartonowego pudełka, tym zapewne będzie ono zapewniało, bardziej skuteczny poziom ochrony, również w przypadku przedmiotów bardzo ciężkich, lub tych które zostały wykonane z tak kruchych materiałów, jak na przykład szkło. Coraz większa liczba klientów wymaga od ulubionych sklepów wysyłkowych, dostarczenia do nich towaru w pudełkach, które nadają się idealnie do zwrotu. Takie, duże kartony na zamówienie zazwyczaj wyposażone są w dwie warstwy taśmy klejącej, dzięki czemu, ponowne oklejenie pudełka w celu odesłania zamówionego towaru, okazuje się być znacznie prostsze.

opakowania z nadrukiemZe względów wizerunkowych, coraz więcej firm logistycznych jak też tych zajmujących się wysyłką sprzedanych towarów, zwraca uwagę na efekt ekologiczny. Dlatego też właśnie, opakowania kartonowe muszą być również tymi, do których stworzenia nie zostały wykorzystane żadne materiały ani substancje, które mogłyby utrudniać recykling takich opakowań. Coraz większa liczba osób, zwraca uwagę również na to, czy wykorzystane opakowanie kartonowe, wyposażone jest w bardzo wygodną możliwość regulacji jego wysokości. Opakowania, które wykonane zostały z kartonu, cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Nic dziwnego, gdyż takie właśnie rodzaj opakowania sprawdzają się bardzo dobrze w przypadku potrzeby zapakowania, wielu różnego rodzaju towarów, oraz przedmiotów. Warto jednak pamiętać, aby zwrócić szczególna uwagę na pewne określone parametry takich właśnie opakowań. Z pewnością tym z jednych z bardziej znaczących, jest wytrzymałość wykorzystywanego kartonowego pudełka, która powinna być możliwie jak największa.

Po solidne kartony zapraszamy na www.twojeopakowanie.pl!