Jak wyposażyć studio fotograficzne?

Pomysłów na biznes ludzie mają naprawdę wiele. Czasami jest to coś zupełnie oryginalnego, nietuzinkowego, a czasami są to po prostu sprawy związane z własną pasją. Jeśli ktoś na przykład od lat robi zdjęcia, być może sprawdziłby się jako profesjonalny fotograf. W takiej sytuacji warto rozważyć założenie własnego studia fotograficznego.

Wynajem studia dobrze przygotowanego

wynajem studia fotograficznegoAle trzeba mieć na to odpowiedni kapitał, oprócz bowiem wynajmu odpowiedniej wielkości pomieszczeń (oprócz wnętrza, w którym odbywać się mają sesje, konieczna będzie też garderoba, charakteryzatornia, łazienka, dobrze też, by była w obiekcie także mała kuchnia), należy skompletować cały niezbędny sprzęt. Co powinno znajdować się w takim studio fotograficznym? Oczywiście wysokiej klasy aparaty fotograficzne to podstawa, ale nie zapominajmy też o profesjonalnym sprzęcie oświetleniowym. Wśród urządzeń nie może zabraknąć głowic błyskowych – klasycznych halogenów modelujących oraz głowic punktowych punktowych. Należy pomyśleć także o halogenowych lampach światła ciągłego, o odpowiednich kloszach, statywach oświetleniowych, jak i dźwiękowych. Najlepiej, aby nie zabrakło także transmitera radiowego do wyzwalania lamp. Zadbajmy też o generatory sieciowe oraz akumulatorowe, przynajmniej kilka sztuk.

wynajem studia fotograficznegoOprócz oświetlenia, musimy skompletować także tła oraz akcesoria do nich. Rzeczą oczywistą jest przenośny system do podwieszania teł, których szerokość nie przekracza 4 m. Z pewnością na sesje będzie przychodzić więcej osób, jeżeli będziemy posiadać także green box, który pozwala na podłożenie pod jednolite tło innej, dowolnej grafiki. To daje bowiem wiele ciekawych możliwości. Nie zapominajmy także o meblach lub akcesoriach, które można wykorzystać podczas sesji. Chodzi tutaj o klasyczne bezcieniowe stoły i krzesła. Jak widać, wyposażenie studia fotograficznego powinno być naprawdę bogate, a z pewnością nie wymieniliśmy jeszcze wszystkich niezbędnych elementów. Choć będziemy musieli sporo zainwestować, jeśli mamy umiejętności fotograficzne, będziemy mogli liczyć na wielu klientów i inwestycja z pewnością nam się zwróci. Możemy zaproponować na przykład wynajem studia fotograficznego w Warszawie na godziny – zainteresowanych osób na pewno będzie sporo.

W końcu z usług studia foto korzystają na przykład firmy, które decydują się na zrealizowanie sesji wizerunkowej. Możemy wyspecjalizować się właśnie w fotografii biznesowej i to do tych osób kierować swoją ofertę studia fotograficznego, ale możliwości jest z pewnością o wiele więcej. Ważne, by znaleźć swoją dziedzinę, w której będziemy naprawdę dobrzy