Reklama na koszulce?

Wiele osób bardzo lubi koszulki z nadrukiem. Obraz czy grafika na nich pokazana to świetny sposób na wyrażenie własnych przekonań czy hobby, pokazanie światu, co nas interesuje, co uważamy za zabawne etc. Nadruk wiele mówi o osobie, która go wybrała i jest kolejnym z elementów pozwalających na ocenę danej osoby. Jest też, przede wszystkim, czytelnym przekazem od osoby noszącej daną koszulkę do reszty świata, mówiącym, że w tej koszulce i nadruku na niej jest coś interesującego, z czym ktoś się zgadza, co mu się podoba. Ludzie posiadają naturalny instynkt służący unikaniu ryzyka i skracaniu czasu na decyzję, mianowicie robienie tego, co inni czy przynajmniej zastanawianie się nad tym.

Ponieważ niemal każdorazowo gdy z kimś rozmawiamy, widząc nadruk na koszulce staramy się go obejrzeć lub odczytać. Zwracamy na niego uwagę i nie pozostajemy obojętni. Właśnie to wykorzystują twórcy gadżetów reklamowych, którzy dostrzegli w koszulkach spory potencjał na przekazanie reklamy jakiegoś produktu i zdobycie nowego klienta. Dodatkowo osoba, która otrzyma taką koszulkę, będzie ją miło kojarzyła i częściej wybierze produkty tej marki.

Koszulki często otrzymują jako nadruk logo firmy i jej nazwę, czasem maskotkę, bardzo rzadko jakiś inny wzór. Lepiej sprawdzają się rzeczy proste, łatwe do skojarzenia  i zapamiętania niż skomplikowane grafiki i dłuższy tekst. Te są bardziej odpowiednie na „prywatne” koszulki.

T-Shirt

T-Shirt  T-Shirt

Dodaj komentarz