Stoiska targowe i dekoracje promocyjne

Stoiska wystawiennicze to nie jedynie białe konstrukcje, służące jedynie do ogrodzenia się od innych wystawców i zaznaczenia swojej przestrzeni. To miejsca spotkań, rozmów, prezentacji produktów, szeroko pojętej promocji działalności.

Stoiska targowe i dobre oświetlenie

stoiska targoweDlatego też bardzo ważne jest to, by stoisko dobrze się prezentowało, jak również było skuteczną reklamą firmy. Do tego przydają się liczne dekoracje promocyjne oraz gadżety, które warto umówić. Dawniej największą popularnością cieszyły się roll upy. Są one łatwe do transportowania, nie zajmują po złożeniu dużo miejsca, a jednak na roll upowym plakacie można umieścić wiele informacji. Taki system był także bardzo tani, więc każdy mógł sobie na niego pozwolić. Roll up mógł stać zarówno bezpośrednio przy stoisku, jak i przy wejściu na halę wystawienniczą. Jednak roll up miał też swoje ograniczenia. Papier łatwo się darł, a całość nie była zawsze w stanie pomieścić wszystkich informacji firmowych. Dlatego też obecnie najczęściej widuje się tekstylne ścianki proste lub łukowe.

stoiska targoweSą one często wysokie i szerokie na dwa metry, jednak po złożeniu mieszczą się w małej torbie podręcznej. Tkanina na ścianki nie łapie zabrudzeń, jest łatwa w czyszczeniu, dobrze widać na niej wszystkie kolory, a także jest bardziej trwała niż roll up. Inną dekoracją stoisk mogą być plakaty czy banery wieszane zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz stoiska. Na takich rzeczach mogą pojawić się ogólne informacje o firmie, jak i szczegółowe dotyczące oferowanych produktów. Można taki plakat przywiesić nad oferowanymi rzeczami, dzięki czemu specyfikacja będzie widoczna dla każdego. Warto również zainwestować w atrakcyjne i kolorowe ulotki reklamowe stawiane w estetycznych pojemnikach na blacie stoiska targowego. Dekoracją stoiska może też być odpowiednie oświetlenie. Ciepłe, białe światło stwarza domową atmosferę, chłodne pasuje do rzeczy przemysłowych, czy do motoryzacji, natomiast wielobarwne reflektory nadają się idealnie do branż rozrywkowych, takich jak organizacja imprez i eventów, targi muzyczne i audiowizualne. Firmy z takich branż mogą zainwestować również w dekoracje na ściany stoiska, obrusy na stoliki, czy nowoczesne krzesła dla klientów i obsługi stoiska.

Wiązać się to będzie z wyższymi kosztami urządzenia stoiska, jednak dzięki temu będzie się ono wyróżniać i odda lepiej charakter firmy, niż takie niedekoracyjne stoisko. Warto jest poświęcić nieco czasu, na projektowanie, by osiągnąć zamierzony efekt, pasujący do firmy i atrakcyjny dla klientów.

Zobacz http://eventlogistica.com