Zastosowanie taśm i naklejek w budownictwie i wystroju wnętrz

Różnorodne taśmy i naklejki posiadają bardzo szerokie zastosowania w różnych dziedzinach życia. Ze względu na ogromną łatwość i szybkość zastosowania są o wiele wygodniejsze niż inne metody, które z tych właśnie względów stosowane są rzadziej: farby, kleje, pianki.

Zastosowanie taśmy butylowej i innych

taśma butylowa Skuteczność, w zależności od konkretnego zastosowania, jest zbliżona. Jednym z najpopularniejszych rodzajów taśm są taśmy izolacyjne, takie jak na przykład solidna taśma butylowa. Zapobiega ona przenikaniu wilgoci, powietrza i kurzu, dlatego jest chętnie wykorzystywana w dekarstwie, montażu okien, uszczelnianiu styków ścian z podłogą, tarasów i wielu innych łączeń. Ma bardzo dobrą przyczepność i jest miękka, więc łatwo dopasować ją do nierówności powierzchni, a także przez długi czas zachowuje swoje właściwości, nawet wystawiona na regularne oddziaływanie promieni UV. Powszechnie stosuje się taśmy izolacyjne do elektroizolacji przewodów i kabli. Poza tworzeniem izolacji elektrycznej pozwalają też na znakowanie kolorami, co pozwala na szybkie rozróżnienie poszczególnych kabli. Kolejnym popularnym rodzajem taśm są taśmy odblaskowe i oznaczeniowe. Służą one do oznaczania krawędzi stopni i ścian, dzięki czemu są one łatwiejsze do zauważenia. Stosuje się je przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, ciągach komunikacyjnych oraz zakładach produkcyjnych i halach magazynowych. Są bardzo łatwą i trwałą metodą oznaczenia terenu, wolno się zużywają i szybko można je założyć we właściwie dowolnym miejscu.

taśma butylowaJeśli chodzi o wystrój wnętrz, naklejki i taśmy również są szeroko stosowane na przykład w dekoracji ścian. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór naklejek; naklejki samoprzylepne ze względu na łatwość wykorzystania są popularniejsze niż farby i szablony, ponieważ pozwalają na błyskawiczną zmianę wystroju w każdym pomieszczeniu. Od pokoju dziecinnego, przez salon, aż po przedpokój i kuchnię. Naklejki można stosować także na szyby, co szczególnie chętnie stosują różnorodne sklepy i zakłady usługowe. Pozwala to na wyróżnienie witryny i oryginalną reklamę. Do tego celu nie stosuje się raczej gotowych wzorów, a indywidualne projekty. Wycinanie liter z folii jest wyjatkowo precyzyjne i pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty wizualne nawet przy dużych projektach.

Ze względu na odporność na warunki atmosferyczne czy oszczędność miejsca jest to chętniej stosowana metoda niż stojaki czy rollupy, zwłaszcza w reklamie zewnętrznej. Tak wykonana na witrynie reklama może w dobrym stanie przetrwać przez przynajmniej kilka lat.

Więcej informacji pod adresem http://www.bvformat.pl/kategoria/65_butylowe.html